Nové knihy

Autor bestselleru Dítě číslo 44 Tom Rob Smith přichází tentokrát s rodinným psychothrillerem Farma. Daniel je přesvědčen, že si jeho rodiče po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. Jednoho dne však dostane znepokojující zprávy od otce a pak i od matky. Komu má věřit, otci, který mluví o duševní nemoci matky nebo tvrzení matky o hrozivém spiknutí?

První díl série o genealogovi Jeffersonu Taytovi Stopy v krvi nám předkládá britský spisovatel Steve Robinson. Po skončení americké války za nezávislost se rodina Fairbornových rozhodne vrátit zpět do Anglie, ale po přistání u rodných břehů všichni členové beze stopy zmizí. V současnosti špičkový genealog Jafferson Tayte je pověřen, aby zjistil, co se tenkrát stalo. Někdo si dal záležet, aby vymazal celou jednu pokrevní línii z historie.

Když Leonard Franks se svou ženou opouští hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní, zdá se být vše dokonalé. Jednoho dne ale vyjde Leonard z domu pro topení a už se nikdy nevrátí. Začíná pátrání po nezvěstném, které však odhaluje hrozivé tajemství, které nikdo neměl objevit. To je thriller Bez slitování od britského spisovatele Tima Weavera.

Další případ detektiva Lincolna Rhyma naleznete v knize Iluze spisovatele Jeffery Deavera. Tentokrát pachatelem vražd je mistrný iluzionista.

Wilbur Smith se knihou Zlatý lev vrací na počátek historie ságy rodu Courtneyů. Hrdina Hal Courtney se se svou milovanou Judit plaví podél pobřeží jižní Afriky do Anglie, když loď přepadnou vyhladovělí námořníci i s nájemným vrahem. Dochází k spiknutí a bude nutné přistát v nepřátelském Zanzibaru.

Anthony Doerr držitel Pulitzerovy ceny za román Jsou světla, která nevidíme nám tentokrát nabízí povídkovou knihu Zeď vzpomínek. Jednotlivé příběhy jsou situovány do různých míst světa a mají jedno společné – vzpomínky. Autorovy povídky a novely jsou označované za vrchol jeho tvorby a mnohé získaly prestižní ocenění.

Románové zpracování skutečného příběhu malíře Einara Wegenera a jeho manželky Grety naleznete v knize Dánská dívka Davida Ebershoffa. Vše začíná prosbou malířky Grety při dokončování obrazu, aby zastoupil modelku při závěrečném sezení. Sotva se Einar oblékne do ženských šatů, v jeho nitru se cosi změní. Uvědomí si, že je ve skutečnosti ženou, nikoli mužem a zatouží po změně pohlaví. Vše se však odehrává ve dvacátých letech minulého století a ve společnosti převládá názor, že takové lidi je nutné léčit v ústavech pro chorobomyslné. Kolik odvahy, pochopení a podpory bude potřebovat, aby se mohl vnitřně osvobodit?

Britská spisovatelka Lucy Foleyová přichází se svou prvotinou Kniha ztrát a nálezů. Mladá fotografka pátrá po minulosti své zesnulé matky, slavné baletky, která byla adoptovaná. Začne se před ní odvíjet příběh velké lásky, proti které se stavěl snad celý svět.

Kate Mortonová patří v současnosti k nejúspěšnějším australským spisovatelkám. Její kniha Zapomenutá zahrada je poutavým románem odehrávajícím se střídavě v několika časových rovinách. Nell se v den svých jednadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera, avšak až po desetiletí se rozhodne hledat pravdu. Pátrání ji zavede do Cornwallu k tajemnému sídlu Blackhurst. Další knihou této autorky je Tajemství letního odpoledne. Oblíbenou herečku Lauer provázejí stíny minulosti a vzpomínky na otřesný zločin. Po smrti matky se proto rozhodne vrátit zpátky na rodinnou farmu a vypátrat, co se to tenkrát vlastně stalo. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích o nichž se nemluví ani s těmi nejbližšími.

A na závěr něco pro ty, kteří si potřebují dát svůj domov do pořádku. Japonská odbornice na uklízení Marie Kondo přichází s knihou Zázračný úklid – pořádek jednou provždy. Tato přesvědčivá kniha se stala bestsellerem po celém světě. Proměňte i vy svůj domov pomocí autorčiny inspirativní metody v trvale uklizené prostředí.

Pro děti:

O dětech a zvířátkách je nové vydání půvabné knížky pro nejmenší čtenáře od Eduarda Petišky.

Dánský pohádkář Hans Christian Andersen napsal více než sto padesát pohádek. Ty nejznámější z nich naleznete v knize Kniha Pohádek.

Vítězným rukopisem literární soutěže nakladatelství Albatros z roku 2015 o nejlepší humorný příběh pro děti je kniha Čuňa, Zulu a Ferda od Bohumila Matějovského. Příběh o přátelství pašíka, opice a jezevčíka, kteří se vydávají na společnou cestu do Afriky.

Pro děti, které se rády bojí pod peřinou máme knihu Jiřího Žáčka Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky.

V závěrečném dílu trilogie Škola dobra a zla – poslední navěky od spisovatele Somana Chainani se opět setkáme se Sofií a Agátou, které musí najít pravý konec své pohádky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Administrátor. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *