Nové knihy

Nová kniha populárního amerického spisovatele Roberta Fulghuma Poprask v sýrové uličce by měla české čtenáře obzvláště zajímat: vznikla totiž pro ně. Sbírku povídek a esejí k zamyšlení i pobavení uspořádal český nakladatel z jeho poslední tvorby. Píše o tom, co míjíme každý den, aniž bychom si toho povšimli. Utvrdí nás v tom, že den je plný zázraků, jen je třeba je vidět. Píše o vážných věcech s lehkým srdcem a humorným náhledem na věc. Robert Fulghum v současné době pravidelně vystupuje v České republice v rámci pořadu Listování s Lukášem Hejlíkem. 14.7. navštívil i Rožnov pod Radhoštěm.

Život Jess Thomasové není jednoduchý. Opustil jí manžel, syna šikanují a dcera touží jít na prestižní školu, na kterou ona nemá peníze. Jednoho dne však nalezne v taxíku svazek bankovek arogantního milionáře, u kterého pracuje. Jak se Jess zachová a jak jí její rozhodnutí změní život? Odpověď naleznete v knize Jeden plus jedna uznávané britské spisovatelky Jojo Moyesové.

Komu se zalíbila kniha Vzpomínky na Afriku od Karen Blixenové jistě si nyní nenechá ujít román Létala jsem za sluncem od Pauly McLainové. Africká Keňa na počátku minulého století a bělošské děvčátko Beryl. Krásný příběh o dívce, ze které vyroste silná a sebevědomá žena, která napříč konvencím jde za svým cílem.

Knížky spisovatelky Táni Keleové – Vasilkové jsou oknem do života obyčejných lidí, kteří denně prožívají své trápení, starosti, touhy i radosti. Nejinak je to i v knize Touhy. Lucka je svobodná matka, která se kromě práce a péče o synka, stará o svou nemocnou despotickou matku. Lucku ubíjejí problémy všedních jednotvárných dní a už ani nedoufá, že by jí mohlo potkat něco hezkého. Avšak všechno má svůj čas, to zlé i to dobré.

Pokračování ságy z raného středověku Tajemství porodní báby od Sabine Ebertové naleznete ve třech knihách: Rozhodnutí porodní báby, Kletba porodní báby a Sen porodní báby. Opět se setkáte s Martou, Christianem a jejich přáteli i nepřáteli v době krutého středověku.

Thriller plný jiskření a humoru to je Podfuk od spisovatelky Janet Evanovichové a scénáristy Lee Boldberga. Kate je svérázná agentka FBI a Nick je lupič – gentleman. Pět let mu jde po krku aby nakonec musela s ním spojit síly proti mezinárodnímu tuneláři.
Labyrint z kostí od Jamese Rollinse je dalším pokračováním série Sigma Force. Tentokrát tým řeší záhady kolem ztracené Atlantidy. Bude čelit dávnému zlu znovuzrozenému moderními genetickými metodami.

Britský spisovatel Ken Follett se ve svých knihách pouští odvážně do různých témat, ať už je to stavba katedrály ve středověku nebo odboj v druhé světové válce. Nyní jeho široce koncipovaný román Kolo štěstěny sleduje osudy tří generací jedné londýnské bankéřské rodiny ve viktoriánské Anglii.

Labyrint z kostí od Jamese Rollinse je dalším pokračováním série Sigma Force. Tentokrát tým řeší záhady kolem ztracené Atlantidy. Bude čelit dávnému zlu znovuzrozenému moderními genetickými metodami.

Řád templářů údajně zanikl roku 1312. Ale co když ne? Tuto otázku nám předkládá spisovatel Gregg Loomis ve své knize Případ Pegasus. Americký právník Lang Raily přijde vinou výbuchu v malebné pařížské čtvrti o svou sestru. Pustí se do pátrání po skutečné příčině exploze, ale někdo nechce, aby pravda vyšla najevo. Vše se točí kolem tajemného obrazu a stopy vedou až ruinám templařského hradu.

Doba husitství je pro dějepisné líčení složitější o to, že obě strany, katolická i kališnická, měly svým způsobem pravdu, ale obě současně páchaly bezpráví. Snad poprvé se v naší literatuře objevuje dílo, které se odehrává v obou znepřátelených táborech, aniž jeden upřednostňuje před druhým. Je to Husitská epopej od Vlastimila Vondrušky. Čtvrtý díl pod názvem Za časů bezvládí zahrnuje období let 1438 – 1449.

Třetí díl ságy rodiny Coleových s názvem Lékařka od Noaha Gordona nás tentokrát zavede do osmdesátých let minulého století. V rodině Coleů se lékařské povolání dědí z generace na generaci. Také Roberta pokračuje v rodové tradici a je významnou bostonskou lékařkou. I ona zdědila vzácný rodový dar – schopnost vycítit v lidech blízkost smrti. V osobním životě se jí však nedaří a tak odchází do horského městečka uprostřed nedotčené přírody, aby si zde otevřela soukromou praxi.

Pro děti:

Může člověk létat… když nemůže chodit? Katy miluje hry, tajné výpravy a nejrůznější dobrodružství a často se jí zdá, jak létá. Po nešťastném úrazu však přichází o svou kuráž a chuť do života. Jak se s tím vším vypořádá se dočtete v knize Katy od Jacqueline Wilsonové.

John Flanagan se vrací ve svém prologu Hraničářův učeň: První roky – Turnaj v Gorlanu k počátku série Hraničářův učeň. Dlouho před tím, než se z nich stanou hrdinové, jsou Crowley mladým hraničářem a Halt uprchlíkem ze země za mořem.

Dědečkův velký útěk od Davida Walliamse je velkou dobrodružnou cestou Jacka a jeho dědečka, bývalého stíhače Královského letectva.

Kniha Violka a perla orientu od spisovatelky Harriet Whitehornové je příběhem malé holčičky, která vypátrá tajemství ukradeného šperku.

Sedm krásných pohádek Václava Čtvrtka naleznete v knize Česílkova vodnická knížka.

Nová knížka ze série příběhů štěňat a koťat Lucka, nejmenší štěně je od spisovatelky Holly Webbové.

Od spisovatele a předního ilustrátora Pavla Čecha máme jeho další knihu Velké dobrodružství Pepíka Střechy. Krásné vyprávění s nádhernými obrázky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Administrátor. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *