Nové knihy

Milan Kundera je zřejmě ve světě nejznámější současný český prozaik, dramatik, básník, překladatel a esejista. S jeho myšlenkami, názory a úvahami se můžeme seznámit v jeho knize Žert, kterou napsal již v roce 1965. Hlavní postava knihy je mladý horlivý komunista Ludvík, který pošle spolužačce žertovnou pohlednici. Ta je však zachycena pozorným funkcionářem a je spuštěna lavina, která začne ničit své okolí.

Příběh plný zvratů, emocí, přátelství a mateřské lásky. Příběh porodní asistentky Noelle, která lidem dávala život a přesto se rozhodla dobrovolně opustit tento svět. Příběh dvojího života a tajemství, které mělo být navždy skryté. To je kniha Dvojí život od americké spisovatelky Diane Chamberlainové.

Pro milovníky romantiky je zde historický román od Julianne Donaldsonové Panství Endenbrooke. Příběh dvou sester z nichž jedna touží po klidu a krásné přírodě anglického venkova a druhá má v plánu okouzlit pohledného dědice panství Edenbrooke. Jenže vše se musí nejprve zkomplikovat, aby potom došlo k řádnému rozuzlení.

Strhující příběh statečné ženy, která dokázala najít obyčejné štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách naleznete v knize Heřmánkové údolí od spisovatelky Hany Marie Kornerové. Sedmnáctiletou Annu v roce 1946 repatriují z Ruska do Československa, protože její rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní se uvolili o ní postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění a doufá, že zde nalezne nový domov. Po příjezdu se však dozvídá, že všechno je jinak.

Krásná poetická kniha Člověk Gabriel od spisovatelky Kateřiny Dubské je plná lidství a emocí. Příběh o životě člověka, který vyrostl uprostřed rodiny kočovníků a pak se ocitl v nádherné krajině pod buchlovskými kopci. Příběh o snech, o černých hřívách a světlých vlasech, o přátelství, o lásce i o válce.

Světlo mezi oceány od australské spisovatelky M.L.Stedmanové je příběhem o lidské touze po štěstí, o lásce, která dává sílu překonat i ty největší zkoušky. Válečný hrdina Tom touží po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, která je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí už jen dítě. Jednoho dne moře vyplaví na břeh člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě. Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva.

Nicholas Sparks patří k nejúspěšnějším americkým spisovatelům současnosti. Je autorem řady románů, z nichž některé byly i zfilmovány. V knize Poslední píseň se zabývá problémy rozvrácené rodiny. Sedmnáctiletá Ronnie opouští milovaný New York a odjíždí na prázdniny za svým otcem, koncertním pianistou, který před lety od rodiny odešel. Dívka se odmítá s otcem smířit, i když se jí stýská po společné vášni pro hudbu. V novém prostředí objevuje nové kamarády a život pro ní připraví nečekané překvapení.

První díl trilogie kriminálního thrilleru MemoRandom švédského autora Anders de la Motte nás zavede do prostředí organizovaného zločinu, informátorů a zkorumpovaných policistů. David pracuje pro stockholmskou policii a po těžké autonehodě ztratí paměť. Pomalu hledá pravdu o své minulosti a skládá střípky své paměti až k nečekanému odhalení. Najednou se sám stává lákavou kořistí pro ty, kteří se chtějí dostat k jeho tajemstvím.

Mysteriózní thriller Playground od Larse Keplera se odehrává v okamžiku mezi životem a smrtí. Když je Jasmín Pascalová během mise NATO v severním Kosovu těžce zraněna, na celých čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce než je přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: ocitla se v tajemném přístavním městě, kde panoval krutý a nespravedlivý systém.

Ve špinavém bytě v Corku je zastřelen a zohaven člověk. Je to pasák, který pracoval pro šéfa obchodu s bílým masem a policie po něm dlouho pátrala. Město bez něj je nyní bezpečnější. Pak je zavražděn další pasák. Je toto konání samozvaných soudců přípustné? Komisařka Maguirová v detektivce Červená lucerna od Grahama Mastertrona ví, že musí vraha dopadnout..

Americký spisovatel Stephen King je současný nejúspěšnější a s nejproduktivnější specialista na horory. Ve své knize Právo nálezce píše o věhlasném spisovateli Johnu Rothsteinovi, který však léta už nic nepublikoval. Jeho věrný čtenář Morris Bellamy zuří a proto ho zabije a z trezoru mu sebere rukopisy nevydaných knih. Kořist ukryje, ale kvůli jinému zločinu se ocitne ve vězení a po letech najde rukopisy malý chlapec. Morris se však svého lupu nechce jen tak vzdát.

Pro děti:

Dobrodružství zažijete v knize Lovci pokladů od Jamese Pattersona. Čtyři sourozenci Kidovi bydlí se svými rodiči oceánografy na plachetnici a moře je jejich domovem. Prožívají řadu dobrodružství, ale největší je čeká, když se ocitnou na moři sami a musí se spolehnout jen sami na sebe.

Kniha Nedej se od spisovatelky Rainbow Rowellové je příběhem nejen duchařským, ale i milostným a detektivním. Staletá proroctví předpověděla příchod největšího mága, který díky své obrovské moci, zachrání celý kouzelnický svět před ničivým zlem

Švédský spisovatel Danny Wattin nám svou knihou Kluk na větvi může připomínat knížky spisovatelky Astrid Lindgrenové. Je to vtipný a lehce potrhlý příběh o sirotkovi Johanovi, který se ze všeho nejvíc na světě touží naučit číst.

Anglická fantasy s hororovými prvky to je Kniha bouří od Ruth Hatfieldové. Jedenáctiletý Danny se jednoho rána po strašné bouřce probudí a zjistí, že jeho rodiče zmizeli a obrovský javor na zahradě rozštípl blesk a jeho větev je nyní kouzelná.

Čtvrtý díl série Selekce od Kiery Cassové má název Dcera. Najdete v ní ještě víc romantiky a napětí, než v předchozích dílech.

Bubáci z Pampelic od spisovatelky Olgy Hejné je úsměvná pohádka o jedné podivné škole, kterou navštěvují neobyčejní žáci.

Máte rádi hasiče? Víte že prvním hasičem byl vodník? Přečtěte si Hasičské pohádky od oblíbené spisovatelky Zuzany Pospíšilové a dozvíte se toho o hasičích ještě mnohem víc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Administrátor. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *