Pasování prvňáčků na čtenáře

Stalo se již tradicí, že na konci školního roku jsou prvňáčci slavnostně pasováni na čtenáře. Proto také ve čtvrtek 8. června  patnáct žáčků navštívilo naší knihovnu, aby ukázali, že už umí číst, a že si zaslouží stát se rytířem čtenářů. Tady je již očekávaly dcery rožnovského hradního pána Junka Juta a Berta a vyprávění pověsti o rožnovském hradě. Juta byla krásná a vzdělaná a nápadníci se za ní jen hrnuli, ale o Bertu neměli zájem, protože jen běhala po lese a lovila zvěř. Berta z toho byla smutná a tak jí Juta začala učit a za rok už také uměla číst a psát stejně jako ona. Naši prvňáčci nám potom také předvedli, že se za rok naučili krásně číst, a  proto dostali průkazku do knihovny a knížku, aby se mohli ve čtení zdokonalovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Administrátor. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.