Nové knihy

Policie je desátý díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi od Jo Nesba.

Vražedný chlad – druhý případ vrchního inspektora Gamache. Za tuto knihu získala autorka Louise Pennyová prestižní cenu Agatha Award za nejlepší klasický kriminální román roku a její hlavní hrdina je přirovnáván k Columbovi nebo Herculu Poiritovi.

Husitská epopej II. spisovatele Vlastimila Vondrušky. Druhý díl se odehrává v letech 1416 – 1425 kdy dochází k růstu revolučních nálad, budování Tábora a prvním křižáckým tažení.

Do poloviny šedesátých let minulého století nás zavede kniha Rukojmí – Lokomotivy v dešti od Petera Pišťánka. Vypráví příběh dětství chlapce v navenek idylickém pohraničí, poznamenaného emigrací rodičů a výchovou prarodičů.

Dobu druhé světové války najdeme v knize Kena Folletta Kavky. Dny před spojeneckým vyloděním je třeba zlikvidovat telefonní ústřednu a tento úkol musí splnit speciální tým žen pod krycím názvem Kavky.

Román Lizucha od Lenky Juráčkové je příběhem staré osamělé ženy, žijící jen vzpomínkami a dvou dívek, kterým se podaří přinést trochu světla do jejího života.

Bývalá hvězda modelingu Pavlína Pořízková jako autorka knihy Léto modelky. Píše se rok 1980 a patnáctiletá dcera českých emigrantů jede do Paříže aby zkusila štěstí jako modelka. Pod pozlátkem luxusních šatů a vysokých honorářů  však číhá drsnější svět.

Milostná strategie je další z knih spisovatelky Simony Monyové, zabývající se vztahy mezi mužem a ženou.

Hraničářův učeň od Johna Flanagana. Všech dvanáct dílů fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Remontu

Dojemný a zároveň zábavný příběh patnáctiletého australského kluka s širokým srdcem a praštěnými nápady najdete v knize Markuse Zusaka Roky pod psa.

Guliverovy cesty pro děti. Jana Eislerová převyprávěla slavné dílo světové klasiky tak, aby mu s pomocí krásných ilustrací porozuměly i malé děti.

Jaromír Sypal vypráví neobyčejné příběhy obyčejných ptáčků v knize Ptačí pohádky.

Pro nejmenší čtenáře máme knihu Jak zvířata spí od Jana Dvořáka.

 

 

Další nové knihy můžete nalézt v novém cirkulačním souboru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezaøazené a jeho autorem je Administrátor. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Nové knihy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *