Pasování prvňáčků

Ve čtvrtek 4.června dopoledne se knihovna proměnila v indiánské území. Kromě prvňáčků – bledých tváří, nás navštívila indiánská náčelnice Jarní bouře z kmene Dlouhých hlav a indiánská šamanka Černá makovice z kmene Černých vran. Indiánky mezi sebou vedly spor o tom, zda je lepší příběhy si pouze vyprávět, nebo naučit se číst a psát, a příběhy zapisovat. Spor jim pomohla vyřešit knihovnice, kterou navštívily, a také děti. Prvňáčci potom sami předvedli, jak umí číst. A protože všichni byli velmi šikovní, byli slavnostně pasováni na čtenáře. Po složení přísahy každý poklekl před šamankou, ruku položil na lebku Manitua a bylo mu poklepáno indiánským bubínkem na rameno. Jako dárek pak dostal knížku se záložkou, malou sladkost a hlavní věc – čtenářský průkaz. Protože se dětem představení velmi líbilo, doufáme, že si oblíbí i naší knihovnu a budou sem často chodit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezaøazené a jeho autorem je Administrátor. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.