Nové knihy

Spisovatel Ken Follet ve své monumentální románové trilogii Století mapuje osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. V první části Pád titánů se hrdinové knihy potýkají s hrůzami první světové války, ve druhé části Zima světa přichází druhá světová válka a závěr trilogie Hranice věčnosti zachycuje události 60. až 80. let minulého století.

Robert Lyndon napsal velkolepý román Cesta sněžných ptáků, který se odehrává se v 11. století a provází čtenáře téměř celým tehdejším světem. Francouzský žoldák se vydává osvobodit do Konstantinopole syna anglického šlechtice, který je zde držen jako rukojmí. Na dlouhé cestě ho provází řada výrazných postav. Pokračování příběhu naleznete v knize Císařský oheň, kdy se hrdinové po devíti letech opět setkávají, aby se společně vydali na cestu, tentokráte po Hedvábné cestě do Číny

Šaman je další z románů Noaha Gordona, které sledují osudy skotské lékařské dynastie Coleových v průběhu dějin. Mladý skotský lékař po útěku z vlasti se ocitne ve Spojených státech amerických v polovině 19.stol. Přidává se k prvním osadníkům, kteří jsou vydáni na milost drsné přírodě, úrazům a epidemiím.

Jak se povedlo spisovateli Davidu Lagercraantzovi navázat na trilogii Milénium zemřelého Stiega Larssona se můžete přesvědčit v knize Dívka v pavoučí síti.

Sedmdesátá léta minulého století, opuštěná vesnice na severu Norska a záhadný cizinec, to je Jo Nesbo a jeho Krev na sněhu II. – Půlnoční slunce.

Na odlehlém místě stojí klidný podnik s koncertním sálem, kam se sjíždějí lidé z širokého okolí. Osudného večera při koncertu někdo úmyslně vyvolá paniku, při které umírají lidé. Pachatel si už vyhlíží novou oběť, je třeba ho rychle zastavit. Jeffery Deaver vám předkládá krimi román Zapadákov.

Kniha vzpomínek od Rowana Colemana je neobyčejně silným příběhem, smutným i povzbudivým zároveň. Hlavní hrdinka učitelka Clair má fungující manželství, dvě dcery a …Alzheimera. Zoufale se proto snaží využít každý okamžik jasné mysli a začne si zapisovat momenty ze současnosti a minulosti.

Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství, to je kniha Slepá mapa od spisovatelky Aleny Mornštajnové z Valašského Maziříčí. Příběh začíná před první světovou válkou, kdy Anna, vypravěččina babička odjíždí přes odpor rodičů se svým vyvoleným do pohraničního městečka. Čtvrt století později její dcera Alžběta prchá z pohraničí před německou armádou a nakonec osud dramaticky zasáhne i do života vypravěčky Anežky v podobě důstojníka StB.

Vlastimil Vondruška ve své knize Husitská epopej III. pokračuje ve vyprávění o událostech pohnuté doby 15.století. Třetí díl odehrávající se v době 1426 – 1437 ukazuje závěr radikálního husitství a nástup Zikmunda na český trůn.

Královna Alžběta od Alison Weirové je román odehrávající se na pozadí nádhery tudorovského dvora. Je dramatický, plný intrik, lásky a ztráty.

Humornou a oddychovou četbu plnou ironie a vzpomínek na časy „malin nezralých“ najdete v knize Nestydaté plavky od C.D. Payne.

První knižní životopis Hany Benešové popisuje příběh ženy, která je dodnes považovaná za nedostižný vzor „první dámy“ . Neobyčejný příběh manželky druhého československého prezidenta si můžete přečíst v knize Hana Benešová od Petra Zídka.

Zahradu bez květin si neumíme ani představit. V knize Květiny pro každou zahradu od Petra Zelenky naleznete informace, jaké květiny zvolit pro dané místo abyste se z nich mohli těšit od jara do podzimu

Pro děti:

Oblíbená dětská spisovatelka Jacqueline Wilsonová vám tentokrát přináší dvě knihy Slavná hvězda a Diamantové holky. Pro milovníky sci-fi příběhů máme trilogii Drahokamy od Kerstin Gierové.

Pohádkové příběhy naleznete v knihách Čarodějné pohádky pro malé kouzelníky Jiřího Žáčka a Pohádky a bajky Charlese Perraulta.

Pro nejmenší čtenáře máme knihu Medovníček detektivem od Jana Lebedy a Lízinka roznáší poštu od Alexandera Steffensmeiera.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Administrátor. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *